EKSTRAORDINÆR GENERALFORSAMLING
Til medlemmer af Spanielklubben region midt/vest
Der afholdes ekstraordinær generalforsamling i Spanielklubben midt/vest mandag 2. marts 2020 kl 19.30 på adressen i Klubhuset, Vilhelmsborgvej 3D, 7500 Holstebro
Med følgende dagsorden:
1. Valg af dirigent
2. Valg af referent
3. Valg af stemmetæller
4. Orientering om indkaldelsen
5. Valg af 2 bestyrelsesmedlemmer for 2-årige periode
6. Valg af 2 suppleanter for 1-årige periode
Orientering
I dag drives bestyrelsen af 3 bestyrelsesmedlemmer. Vi ønsker flere ind i bestyrelsen for at fastholde os som aktiv klub i region midt/vest. At være 3 om arbejdet er for stor en byrde til at klare. Vi har mange planer og visioner til glæde vores medlemmer og det ville være en trist begivenhed hvis vi må lukke ned.
Referat 2/3-20
Referat fra ekstra ordinær generalforsamling 2/3-2020
Deltagende: Ove Skovgaard, Mette Nymann, Paw Kristensen, Bent Jensen, Pia Hauge, Frank Jensen, Anita Overgaard og Isabella Skovgaard.
Isabella byder velkommen og starter dagsordenens punkt 1.
Punkt 1 Bent vælges til dirigent
Punkt 2 Isabella vælges til referent
Punkt 3 Mette og Ove vælges som stemmetæller
Punkt 4 Isabella orienterer årsagen til indkaldesen
Punkt 5 Ejvind Lund ønsker at komme ind som bestyrelsesmedlem har han skrevet via mail, da han var forhindret i at deltage. Ingen andre melder sig på banen.
Punkt 6 Ejvind bliver 1. Suppleant og Ove Skovgaard 2. Suppleant
Bent afslutter mødet.